2011 - Tangomarkkinat Esikarsinta

2. nettikarsinnan 100 laulajaa

 

Tangolaulukilpailun toisen nettiäänestyskierroksen kilpailijat
(etunimen mukaisesti aakkosjärjestyksessä)

Anette Ekholm, Tampere
Anna Markkanen, Toivakka
Anne Kokkonen, Joensuu
Annika Kontio, Rovaniemi
Annika Seppänen, Koskenkorva
Antti Ahopelto, Evijärvi
Ari Hiltula, Kiiminki
Arja Karttunen, Isojoki
Armi Autio, Ilmajoki
Elina Helminen, Loimaa
Elina Taipale, Lappeenranta
Elizabeth Mecklin, Helsinki
Erika Vikman, Lempäälä
Erpo Blanck, Villähde
Esa Peuho, Kaarina
Hanna Hirvonen, Kajaani
Hans-Veli Huhtala, Loimaa
Heidi Pakarinen, Lahti
Heikki Koskelo, Kajaani
Iiris Poukkanen, Hailuoto
Ilkka Lahti, Tampere
Jaana Lehtorinne, Kotka
Janne Hautaluoma, Järvenpää
Jari Pylväinen, Seinäjoki
Jenni Haapakorva, Oulu
Juha Alvari, Keminmaa
Juha Yli-Knuutila, Tampere
Juha Suihko, Lahti
Jussi Seppänen, Jyväskylä
Juuso Kivisilta, Ylöjärvi
Jyrki Nurminen, Lahti
Kaarlo Kaaja, Laihia
Kari Ahola, Raahe
Kari Hevossaari, Helsinki
Katariina Keinänen, Lahti
Kati Kimanen, Espoo
Katja Jakku, Kuusankoski
Katja Karisukki, Ypäjä
Katri Toivonen, Vantaa
Keijo Hietikko, Jalasjärvi
Laura Bergman, Joensuu
Laura Lindell, Espoo
Laura Ryhänen, Oxford
Maarit Aro, Forssa
Maj-Lis Erola, Rovaniemi
Mari Koivisto, Lahti
Maria Tyyster, Taipalsaari
Marja Rosenström, Jyväskylä
Marjo Raatikainen, Kotka
Marjut Kossi, Äänekoski
Markku Pekonen, Rauma
Markus Kinnunen, Revonlahti
Martta Vinberg, Lahti
Mertsi Kuusisto, Jalasjärvi
Mervi Koponen, Tampere
Mia Hed, Hyvinkää
Miika Piipponen, Ilomantsi
Miikka Vähähaka, Pori
Mika Ihanmäki, Rauma
Mika Jefremoff, Tornio
Mikko Tapio, Lumijoki
Mirja Seppänen, Oulu
Niina Koukkula, Rovaniemi
Niko Mäenpää, Riihimäki
Niko Rantanen, Turku
Oona Pelamo, Tampere
Pekka Turtola, Vantaa
Riitta Paaso, Kuivaniemi
Roger Lumberg, Helsinki
Roni Lindgren, Helsinki
Roope Hedman, Turku
Rudolf Blomerus, Orimattila
Saara Pajarinen, Polvijärvi
Saija-Reetta Kotirinta, Helsinki
Salla Krok, Vantaa
Salla Rautiainen, Kuopio
Sanna Keskitalo, Rovaniemi
Sanna Liimatainen, Imatra
Sanna Mäkelä, Kouvola
Sanna-Kaisa Inget, Oulu
Sari Hellsten, Valkeakoski
Sari Tuominen, Kirkkonummi
Sulo Pajuniemi, Ylitornio
Susanna Alho, Seinäjoki
Talvikki Kuusela, Tampere
Tapani Kangas, Seinäjoki
Teija Junikka, Laukaa
Terhi Matikainen, Jyväskylä
Tero Heikari, Kuusankoski
Tiina Hietala, Seinäjoki
Tino Ahlgren, Turku
Titi Kruus, Valkeakoski
Tommi Kostekivi, Oulu
Tommi Nyyssönen, Jyväskylä
Toni Kulmala, Kiikoinen
Toni Luotonen, Rautila
Tuukka Lehtonen, Kangasniemi
Tuuli Kivelä, Pattijoki
Veli-Pekka Piirainen, Kuopio
Virpi Uusinarkaus, Ranua

• Toinen nettikarsinta 2.5 - 23.5. osoitteessa satumaa.yle.fi
• Semifinaali Turussa 8. - 11.6. 2011